Що таке інерційний будинок

ІНЕРЦІЙНІ БУДИНКИ

Утеплення будинку – завдання не з легких, але куди складніше побудувати будинок «з нуля». І як вибрати, з чого краще побудувати будинок, про це мова піде в даній статті. Ми розглянемо, що таке інерційні та безінерційні будинки. У чому полягають їх відмінності, і в якій ситуації краще будувати інерційні будинки, а в якій – ні.

інерційний будинок

Перш за все, потрібно з’ясувати, що називають тепловою інерцією. За визначенням терміна теплової інерції, який найчастіше використовується в інженерії і моделюванні, він позначає властивості будівельного матеріалу, які безпосередньо пов’язані з показником теплопровідності і теплоємності. Теплову інерцію характеризує здатність матеріалів за умови зміни теплових подач ззовні утримувати показники мікроклімату на потрібному рівні протягом певного періоду. Отже, чим вищим показником інерційності володіє матеріал, тим довше він здатний утримувати тепло всередині приміщення (якщо немає джерела подачі тепла). І в разі відсутності інерційності в матеріалі температура змінюється відразу ж.

Теплову інерцію матеріалу можна розрахувати за формулою, наведеною нижче.

I = √kps

k – показник теплопровідності

p – показник щільності матеріалу

s – показник питомої теплоємності матеріалу

У будівництві теплову інерцію розраховувати можна за іншою формулою.

Визначають теплову інерцію як здатність огородження (стіни) чинити опір змінам в температурних полях в умовах впливу тепла. Теплова інерція – D – величина приблизна, тому що не береться до уваги кількість і порядок шарів, розташованих в фасадній конструкції.

схема роботи інерційного будинка

Слід зазначити, що важкі будівельні матеріали при будівництві будинку допомагають зберегти температуру довше. Але і нагрівається такий будинок теж довше, надалі йому буде потрібно і більше часу, щоб охолонути. Тобто, виходить, що важкий будинок – це інерційний будинок. У ньому все температурні зміни відбуваються плавно, що позитивно впливає і на комфортний мікроклімат будинку.

У безінерційному спорудженні температура піднімається і опускається швидко, тому все залежить від того, яку систему опалення ви оберете. Але слід враховувати той факт, що в такому будинку доведеться постійно підтримувати потрібну температуру своїми руками (якщо, наприклад, котел дров’яний), хоча, якщо температура виставлена автоматично на газовому котлі, то не має значення, інерційний будинок чи ні.

Наступне питання – це утеплення інерційного будинку. Чи варто робити його зсередини або краще утеплити зовні? Звичайно ж, всі ми помічали неодноразово, що цегляні (інерційні) будинки утеплюють із зовнішнього боку, оскільки в противному випадку цей будинок може стати безінерційним. У чому ж тоді сенс будівництва цегляного будинку, якщо він перестає бути інерційним. Утеплення цегляного будинку зовні дозволяє зберегти накопичене тепло як в термосі, а також згладити перепади температури.

З практичної точки зору, якщо ви будуєте будинок для постійного у ньому проживання, краще зробити його інерційним. Якщо ж мова йде про дачі, то будівельний матеріал краще брати легкий (безінерційний). Нижче наведено порівняльну характеристику будівельних матеріалів за кількома показниками: щільність, теплопровідність, міцність, морозостійкість, рекомендована товщина стіни. У таблиці вказані дані для будівництва з таких матеріалів, як цегла, дерево, керамзитобетон, пінобетон, газобетон, полістиролбетон.

Показник 

Цегла

 

Дерево

 

Керамзитобетон 

Пінобетон

 

Газобетон 

Полістирол-бетон

Щільність, кг/м31400-1700500850-1800600-1000400-600300-600
Теплопровідність, Вт/м°С0,50,140,4-0,80,14-0,220,10-0,140,1-0,145
Міцність, кгс/см2100-200385-44035-7515-2525-4515-35
Водопоглинання, % маси12-1823-308-1410-1625до 4
Морозостійкість, цикли100від 70від 50від 35від 2575-150
Рекомендованатовщинастіни, мвід 1,2від 0,5від 1від 0,6від 0,4від 0,4

Утеплення інерційного чи пасивного будинку клінкерними термопанелями допоможе досягти той ефект, коли інерційний будинок буде максимально довго зберігати закумульоване тепло. Господарю будинку слід також пам’ятати, що існує тепло променисте і також конвекційне. За умови конвекції нагрівається лише повітря в будинку, якщо ж тепло променисте, яке виходить з обігрівача (інфрачервоного), то воно обігріває стінові конструкції і предмети меблів, які також віддають своє тепло, що створює комфортний мікроклімат будинку.

Плюсом інерційного будинку також є те, що провітрюючи приміщення, через кватирку йде тепло, а заходить прохолодне повітря. Але вже через деякий час в кімнаті буде знову тепло і комфортно через тепло, що віддається стінами і предметами.

Таким чином, інерційний будинок – це не тільки комфорт і затишок будинку, але і значна економія ваших коштів. Адже питання, як заощадити на опаленні сьогодні є одним з найважливіших. Також ви зможете заощадити на вентиляції і кондиціонерах.

Що стосується безінерційних будинків, їх краще будувати біля промислового центру. Також можливі інерційні вставки в безінерційні будинки (бетонна основа з «теплою підлогою»)

КОНТАКТИ

Щоб замовити термопанелі "Термоклинкер", чи безкоштовну консультацію спеціалістаую консультацию специалиста,
ви можете звернутися в наш відділ продажу за телефонами в Києві, Львові, Тернополі та Одесі:
Шановні клієнти
Перед поїздкою в офіс, будь ласка,
уточніть у менеджера зручний час візиту.
Поставити питання
ГРАФІК РОБОТИ

Пн - Пт: 9.00 - 17.00
Сб: 9.00 - 13.00
Вс: --------